Connect with us

Lifestyle

Przyjęcie 18-stkowe, czyli kilka pomysłów na to, jak urządzić niezapomniane przyjęcie dla siebie i znajomych!

Avatar photo

Opublikowano

-

Przyjęcie na 18 te urodziny to jedna z ważniejszych chwil w życiu, która zapada w pamięci na bardzo długo. Aby chwila ta była wyjątkowa, warto skorzystać z ciekawego pomysłu na zorganizowanie przyjęcia, które sprawi przyjemność osobie kończącej 18 lat. Pomysłów takich jest wiele, choć często osoby organizujące to przyjęcie, mają mały problem z zainspirowaniem się którymś z nich. W tym tekście przedstawiamy ciekawe sposoby na zorganizowanie 18 tych urodzin, które z pewnością pozostaną w pamięci na wiele lat.

Zobacz także: Podróże Low Cost, czyli jak zwiedzać świat przy małym budżecie?

Organizacja przyjęcia tematycznego

Pierwszym pomysłem na organizowanie 18 tych urodzin jest zorganizowanie przyjęcia tematycznego. Możemy zorganizować je zarówno w domu, jak i wynająć odpowiedni lokal. Szczególnie w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków, Łódź itp. istnieje wiele lokali np. meksykańskich czy stylizowanych na lokale związane z konkretną tematyką. Zorganizowanie przyjęcia urodzonego w takim miejscu z pewnością będzie ciekawym wydarzeniem zarówno dla nas samych, jak i naszych gości. Na imprezie tej możemy przebrać się w odpowiednie stroje czy kosztować menu tematycznego, które jest przygotowywane przez lokal. Najczęściej całą salę możemy wynająć jedynie dla siebie i swoich gości. W takiej opcji nie będziemy musieli troszczyć się o przekąski czy obsługę imprezy. Jeślibyśmy jednak chcieli zorganizować podobne przyjęcie u siebie w domu, również możemy zamówić jego obsługę lub przygotować je całkowicie samodzielnie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku kiedy chcemy, aby nasze przyjęcie miało prywatny charakter.

Przyjęcie bez szaleństw w Krakowie

Drugim ciekawym pomysłem na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego jest jego zorganizowanie w Krakowie. Opcja ta jest dobrym pomysłem, jeśli nie jesteśmy osobami lubiącymi imprezy, a bardziej chcemy celebrować to święto w gronie bliskich czy znajomych – nieco spokojniej. Kraków jest do tego idealnym miejscem. Samo miasto posiada wiele lokali oferujący wynajem różnego rodzaju sal z obsługą. Mogą być to kameralne kilku — kilkunastoosobowe sale w gustownym stylu, gdzie będziemy mogli zjeść rodzinny obiad czy wypić urodzinową kawę. W każdej chwili — szczególnie latem możemy wybrać się na spacer, po prostu wychodząc z takiego lokalu i zwiedzać urokliwe uliczki danego miasta czy wiele zabytków. Sam koszt organizacji takiego eventu z pewnością nie będzie wyższy niż wieloosobowej imprezy, a pozwoli ciekawie spędzić 18 te urodziny. W tej opcji nie nie będziemy musieli troszczyć się również o catering, a jedynie będziemy mogli skupić się na przeżywaniu urodzin w bliskim gronie.

A może wycieczka za granicę?

Jeśli zależy nam na oryginalnym evencie i spędzeniu tego czasu w oryginalny sposób np. z przyjaciółmi, bardzo ciekawym pomysłem jest zorganizowanie wycieczki zagranicznej. W myśl zasady — co zdarzyło się w Vegas… możemy, zamiast tradycyjnego przyjęcia zorganizować krótką np. dwu-trzydniową wycieczkę za granicę w gronie znajomych. Jeśli nasza paczka przyjaciół również lubi nieco oryginalniejsze eventy, będzie to strzał w 10 tkę. Zamiast przeznaczać pieniądze na wynajem sali, cateringu i organizację przyjęcia, warto połączyć środki z ewentualnymi prezentami od znajomych. Możemy umówić się, że nie chcemy otrzymywać pieniędzy w kopercie lub przedmiotów, ale za to organizujemy wypad i zbieramy na jego organizacje. Obecnie zorganizowanie takiego wyjazdu nie jest problemem. Jedyne co musimy zrobić to, wynająć hotel, kupić bilety lotnicze i zaprosić znajomych na niezapomnianą podróż. Wybrać możemy się dosłownie wszędzie np. do Londynu, Pragi czy Barcelony. Spędzenie kilku dni, imprezowanie czy zwiedzanie miasta z pewnością będzie ciekawym pomysłem, a wypicie szampana i zjedzenie tortu na plaży pod palmami z pewnością zapadnie w pamięć na długie lata.

Rajd po klubach i pubach

Opcją, która idealnie sprawdzi się przy organizacji 18 stki u osób lubiących imprezować, będzie rajd po klubach i pubach. W każdym większym mieście, a szczególnie w tych największych możemy bez problemu znaleźć wiele klubów oraz barów, które oferują dobrą zabawę, muzykę i drinki. Jeśli uwielbiamy tak spędzać czas, mając już skończone 18 lat, możemy zorganizować niezapomnianą noc, która rzeczywiście zapadnie wszystkim uczestnikom na długo w pamięci. Posiadając pewien budżet, możemy wynająć samochód z kierowcą np. limuzynę oraz wykupić kilka wejściówek z najbogatszymi opcjami np. vip do najlepszych klubów. Spędzenie tak szalonej nocy ze znajomymi i przyjaciółmi, którzy również uwielbiają takie rozrywki, będzie niezwykle ciekawym pomysłem na 18 te urodziny. Opcja ta, choć jest nieco ekstrawagancka, z pewnością da wiele radości, jeśli lubimy tańczyć i bawić się. Przed takim eventem warto jednak wszystko dokładnie zaplanować, zarezerwować miejsca oraz uzgodnić przebieg takiej imprezy — nawet jeśli jej część ma być spontaniczna. Pozwoli uniknąć to wielu niespodziewanych wydarzeń i pozwoli skupić się jedynie na całonocnym rajdzie.

Domówka

Jeśli jesteśmy domatorami, 18 te urodziny również mogą być wspaniałym wydarzeniem. Ciekawym pomysłem jest zorganizowanej po prostu domówki, ale w najlepszym możliwym gronie. Bardzo często pewna część przyjaciół czy znajomych nie może brać udziału w normalnych spotkaniach. Organizując 18 tkę, z pewnością będziemy mogli liczyć na wszystkie bliskie nam osoby. Organizując taką imprezę, możemy zamówić catering lub samodzielnie przygotować przekąski oraz zadbać o muzykę. Opcja ta będzie najlepsza dla osób, które nie przepadają za szalonymi imprezami, ale chętnie spotykają się w gronie znajomych. Na taką okazję możemy przygotować też różne atrakcje, gry, zabawy, konkursy czy niespodzianki. Będzie to też idealna okazja do wspomnień czy wspólnych rozmów. Choć nie jest to najbardziej ekscytująca przygoda, może dać wiele radości i umożliwi spędzić nam ten czas bardzo miło. Organizacja domówki nie będzie również dużym wydatkiem, więc jeśli mamy ograniczony budżet, możemy spędzić nasze urodziny właśnie w taki sposób.

Ostatnia aktualizacja wpisu: 30 grudnia, 2022

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending