Connect with us

Seks

Strefy erogenne kobiety – gdzie się znajdują i jak je pieścić?

Avatar photo

Opublikowano

-

Strefy erogenne, bez względu na to jakiej płci dotyczą, są to miejsca na mapie ciała, które są szczególnie wrażliwe na dotyk seksualny. Ich stymulacja naturalnie skutkuje podnieceniem, a niekiedy, choć niekoniecznie – i orgazmem.

Zobacz także: Inteligencja seksualna – czym jest i na czym tak właściwie polega?

Czym są strefy erogenne?

Punkty te rozłożone są na całym ciele, czasami w miejscach, które nie kojarzą nam się bezpośrednio z doznaniami erotycznymi i jednostkowo mogą być one różne, dla każdego z nas. Z pewnością niektóre z nich mogą być wrażliwsze na dotyk u jednych, i mniej u innych. Nie zmienia to jednak faktu, że istnieje grupa odkrytych stref erogennych, które są uśrednioną kategorią dla każdego człowieka i tu strefy erogenne damskie i męskie nie będą się różniły. Strefy erogenne to mapa na ciele człowieka, sieć punktów, które w szczególny sposób reagują na dotyk.

Gdzie są strefy erogenne u kobiet?

Za grupę 7 kobiecych stref erogennych uważa się punkty na skórze kobiet, które również kulturowo przyjęło się postrzegać w kategorii seksualnych. Dlatego też nie stanowi zaskoczenia fakt, że wyjątkowo wrażliwe na doznania erotyczne są kobiece piersi. Biust stanowi ważny symbol kobiecości nie bez powodu. Co ważne, za strefę erogenną w tym przypadku uważa się nie tylko sutki i brodawki, a całą ich powierzchnię – niemal od obojczyka, po mostek.

Niemniej ważnym przystankiem na mapie kobiecego ciała są pośladki. Tu również warto pamiętać, że mowa o całej przestrzeni pośladków i ich otoczeniu. Bowiem odbyt to strefa erogenna, tak samo jak skóra pośladków, czy oczywiście wagina.

Szyja nie bez powodu utożsamiana jest z grą wstępną. Jest to silne źródło doznań erotycznych i tym samym – kolejna strefa erogenna na planie kobiecego ciała. Co ciekawe, jest to miejsce szczególnie bogate w potrzebę dostarczenia tychże doznań, podczas gdy znajduje się tam zdecydowanie mniej zakończeń nerwowych, niż w innych opisywanych miejscach.

Być może wynika to  faktu, że od szyi blisko jest do uszu, stanowiących silną pozycję w układzie punktów erogennych. Od płatków, po całą małżowinę.

Warto pamiętać również o być może nieoczywistym miejscu, jakim są plecy. Szczególną uwagę zwrócić należy na okolicę lędźwi i żeber, gdyż tam właśnie skóra jest najcieńsza względem reszty ich powierzchni.

W jaki sposób pobudzić strefy erogenne u kobiet?

Należy pamiętać, że choć kobiety są istotami silnie seksualnymi, to ich ciała, a w szczególności niektóre punkty erogenne mogą preferować delikatny dotyk. Miejscami, przy których należy zadbać o delikatność, przynajmniej na początku kontaktu zdecydowanie są sutki, wagina i odbyt. Strefy rozłożone na ciele, gdzie skóra jest grubsza i nie ma błony śluzowej można traktować z nieco większą śmiałością. Sugerowanym dotykiem powinien być przede wszystkim taki, którego sami byśmy oczekiwali od partnera, czy partnerki. Jeśli zbliżenie do skóry strefy erogennej przysparza za dużego tarcia, warto zatroszczyć się o nawilżenie. Może być to balsam do ciała, krem, żel intymny, czy inny lubrykant. Zbyt szorstki dotyk stanowić będzie bowiem dyskomfort dla jednej i drugiej strony.

Dlaczego warto znać strefy erogenne kobiety?

Dowiedziono, że gra wstępna, będąca momentem ścisłego skupienia na strefach erogennych całego ciała ma dla kobiet głębokie znaczenie zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i psychicznej. Podczas tego typu pieszczot następuje szczytowy moment podniecenia kobiet. Kiedy czują się zaopiekowane przez partnera, lub partnerkę wzbiera w nich energia seksualna, co w konsekwencji skutkuje reakcją ciała. Rozluźnia się ono i produkuje śluz niezbędny do przyjemnego stosunku seksualnego pochwowego.

Ostatnia aktualizacja wpisu: 16 grudnia, 2022

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending