Connect with us

Uroda

Makijaż permanentny ust – jak powinien wyglądać udany?

Avatar photo

Opublikowano

-

Makijaż permanentny ust

Moda na makijaż permanentny ust powraca – coraz więcej kobiet decyduje się na ten zabieg, chcąc nadać swoim wargom pożądany kształt i kolor. Niemniej jednak musi być on wykonany przez profesjonalistkę, która potrafi nie tylko perfekcyjnie skorygować kształt ust, lecz także dobrać właściwą barwę. Jak wygląda udany makijaż permanentny ust i co warto o nim wiedzieć?

Makijaż permanentny ust – przed i po

Makijaż permanentny ust stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego make-upu. Pozwala bowiem nadać wargom odpowiedni kształt oraz kolor, a jego efekty utrzymują się nawet do 2-4 lat. Najczęściej decydują się na niego kobiety z małymi, słabo zaznaczonymi ustami bądź których wargi mają nieregularny kształt. Nie jest tajemnicą, że tego rodzaju makijaż stanowi doskonałe rozwiązanie dla kobiet ceniących sobie wygodę, gdyż gwarantuje doskonały wygląd w każdej sytuacji, bez konieczności spędzania czasu przed lustrem. Usta po wykonaniu makijażu permanentnego prezentują się idealnie, o ile oczywiście zabieg przeprowadzony zostanie przez doświadczonego kosmetologa. Nawet jasny kolor makijażu permanentnego ust jest dobrze widoczny, dzięki czemu mogą się na niego zdecydować kobiety, które preferują delikatniejsze kolory. Warto jednak mieć na uwadze, że tego rodzaju zabieg nie nadaje ustom dodatkowej objętości. Poprawa kształtu i koloru gwarantują jednak zachowanie naturalnego wyglądu, co nie jest oczywiste w przypadku powiększania warg.

Jak wygląda udany makijaż permanentny ust?

Wygląd ust bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu może nieco zaskoczyć – z pewnością nie prezentują się one tak, jak powinny. Niemniej jednak musimy pamiętać, że okres rekonwalescencji trwa średnio 14 dni, a więc około 2 tygodni. Początkowo usta będą opuchnięte, a skóra będzie mocno się łuszczyć. Wargi będą miały ciemniejszy kolor niż ten, który zamierzałyśmy osiągnąć – koloryt ust wyrówna się jednak z czasem. Gojenie ran po makijażu permanentnym ust nie jest komfortowe, dlatego warto ograniczyć przebywanie na świeżym powietrzu oraz w większych zbiorowiskach. Zapobiega to również ewentualnym zakażeniom. Warto pamiętać, że usta po zabiegu są podrażnione, a ich obszar staje się bardziej podatny na znikanie drobnoustrojów. Podstawą jest więc przyjmowanie leków przeciwwirusowych oraz unikanie źródeł zakażenia. Tymczasem po około 2 tygodniach usta powinny zyskać odpowiedni kolor oraz kształt. U niektórych kobiet okres łuszczenia trwa dłużej niż u innych, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Jednocześnie należy przestrzegać zasad pielęgnacji ust – najlepiej stosować wyłącznie kosmetyki polecane przez kosmetologa. Nie można używać peelingów, korektorów czy, co gorsza, kosmetyków koloryzujących. W przeciwnym razie można zniweczyć efekt zabiegu, nawet jeśli był on przeprowadzony w sposób prawidłowy.

Makijaż permanentny ust – o czym warto pamiętać?

Cena makijażu permanentnego ust nie jest niska – za zabieg trzeba zapłacić od 1000 do nawet 2000 zł. Dlatego też warto odpowiednio się do niego przygotować, wybierając renomowany salon. Kosmetolog pomoże dobrać kolor makijażu permanentnego ust, który będzie pasował do naszej urody. Na uwadze należy mieć nie tylko karnację, lecz również kolor włosów czy nawet rzęsNieudany makijaż permanentny ust zwykle spowodowany jest doborem nieodpowiedniego koloru, czasami winę ponosi też osoba wykonująca zabieg, która nadaje wargom niepożądany kształt. Należy jednak pamiętać, że w pierwszych dniach po jego przeprowadzeniu kolor będzie znacznie bardziej wyrazisty, lecz z czasem „wyblaknie”. Jeśli uważamy, że makijaż permanentny ust nie prezentuje się tak, jak powinien, mamy prawo zgłosić reklamację. Trzeba to zrobić po około 14 dniach, gdy zakończy się proces regeneracji i będzie można jednoznacznie ocenić efekt. Niestety, nieudany makijaż permanentny ust trudno „naprawić”, dlatego powinnyśmy korzystać wyłącznie z usług profesjonalistów. Pamiętajmy też o przestrzeganiu zasad pielęgnacji ust po zabiegu, w tym o stosowaniu odpowiednio dobranych kosmetyków.

 

 

 

Ostatnia aktualizacja wpisu: 21 lipca, 2023

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending