Connect with us

Zdrowie

Jakie sprzęty są potrzebne, by urządzić domowe SPA?

Avatar photo

Opublikowano

-

jakie sprzety sa potrzebne by urzadzic domowe spa

Potrzeba zwolnienia i relaksu jest równie silna jak głód czy pragnienie. Trudno wciąż funkcjonować na pełnych obrotach – taki styl życia wcześniej czy później objawi się dolegliwościami nie tylko ze strony psychiki i samopoczucia, ale również odbije się na kondycji naszej skóry czy włosów. Domowe SPA zdecydowanie pomoże zwolnić i złapać oddech. Jak je urządzić?

Dostosuj swoją łazienkę

Wbrew pozorom wcale nie musi to być drogie przedsięwzięcie, które będzie wymagało pożyczki na raty, ale wszystko zależy od tego, czy dysponujemy odpowiednim miejscem. Domowe SPA najlepiej przeprowadzić w łazience, gdzie możemy całkowicie odizolować się na pewien czas od reszty domowników. Dlatego to właśnie tutaj czekają nas na początku największe wydatki.

Domowe SPA to przede wszystkim relaksująca i długa kąpiel, która nie odbędzie się, jeśli nie posiadamy wanny. Jeśli więc dysponujemy tylko prysznicem, to czeka nas gruntowny remont łazienki. I to największy wydatek, jaki jest niezbędny w tym przedsięwzięciu. Zdecydowanie przydadzą się porządne zaskórniaki lub pożyczki na raty. Być może uda nam się uniknąć skuwania glazury ze wszystkich ścian, ale doposażenie łazienki w wannę obarczone jest takim ryzykiem.

Jeśli już skonsultowaliśmy ewentualny remont naszej łazienki z rzetelnymi fachowcami, to zastanówmy się nad wyborem właściwej wanny. To oczywiste, że najlepiej, aby była to wanna z hydromasażem lub jeszcze innymi dodatkowymi funkcjami. Jest to jednak dość drogi sprzęt, a ceny zaczynają się już od kilkunastu tysięcy. Jeśli nie chcemy brać pożyczki na raty, to możemy zdecydować się na najprostszy model lub po prostu wybrać klasyczną wannę, w której zastosujemy specjalne urządzenie do hydromasażu, które jest znacznie tańsze. Możemy także wspomóc się, np. musującymi kulami.

Inny sprzęt do domowego SPA

Pobyt w gabinecie SPA nie należy do najtańszych, ale cena jest również uzależniona od wykonywanych tam zabiegów. Bardzo wiele z nich możemy przeprowadzić samodzielnie w domu, jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt oraz kosmetyki. Inwestycja w tego rodzaju urządzenia i tak się z czasem zwróci. Nieduże pożyczki na raty mogą nam pomóc sfinansować takie przyrządy jak mata masująca do wanny, sauna do twarzy, urządzenie do ścierania martwego naskórka ze stóp, domowy dermo roller do mezoterapii igłowej, masażer jadeitowy do twarzy oraz wiele innych przydatnych sprzętów.

Zaopatrzymy również swoją łazienkę w praktyczne i stylowe sprzęty, na których ułożymy się po kąpieli. Może więc być to wygodny fotel, kozetka, a także nieduży stolik, na którym postawimy kieliszek ulubionego wina oraz aromatyczne świece. Wszystko oczywiście zależy od naszych potrzeb oraz miejsca w naszym domowym gabinecie SPA.

Ważną rolę podczas zabiegów SPA odgrywają kosmetyki. W tej kwestii jednak możemy znacząco zaoszczędzić wybierając preparaty przygotowane samodzielnie w domu. Na przykład aromatyczną kąpiel można przyrządzić z ziół z dodatkiem mleka i miodu, peelingi wykonać z pomocą soli, płatków owsianych i kawy, a maseczki z tego, co akurat znajdziemy w swojej kuchni.

Ostatnia aktualizacja wpisu: 19 sierpnia, 2021

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending