Connect with us

Uroda

Stylizacja rzęs – zdrowo, bezpiecznie i skutecznie

Avatar photo

Opublikowano

-

stylistarzes

Przedłużanie rzęs jest jedną z najpopularniejszych metod stylizacji rzęs. Należy jednak pamiętać, żeby decyzji z wyborem stylistki nie podejmować pochopnie. Niedoświadczona osoba może bardzo zaszkodzić naszym rzęsom, dlatego jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed wizytą u stylistki rzęs.

Odpowiednie rozeznanie

Zagęszczenie rzęs może nieść ze sobą ryzyko, jeśli jest wykonane nieodpowiednio. Przy wyborze właściwej stylistki pamiętaj, aby zwrócić uwagę na:

 • ukończone kursy,
 • portfolio,
 • opinie klientów.

Najszybciej pozyskuje się informacje wśród znajomych. Zobacz, co Ci się podoba, u kogo Ci się podoba i jak tej osobie się podoba. Wyciągaj wnioski. Portfolio stylistki najlepiej pokaże Ci jej prace, dzięki temu będziesz mogła ocenić, czy to właśnie jej praca Ci się podoba. Ukończone kursy świadczą o profesjonalizmie i rozwoju. Gdy, już po wywiadzie środowiskowym, wybierzesz stylistkę pamiętaj, aby sprawdzić/zapytać:

 • jakie produkty używane są do stylizacji rzęs,
 • czy narzędzia są odpowiednio przygotowywane – dezynfekcja i sterylizacja,
 • wiedzę stylistki pytając o odpowiednią metodę, przeciwwskazania, alergie, reakcje, stan naturalnych rzęs po aplikacji itd.

Zagęszczanie rzęs – co musisz wiedzieć?

Warto mieć wstępne rozeznanie, na czym polega i jak wygląda stylizacja rzęs. Jest to usługa dla osób pragnących długich, gęstych i ciemnych rzęs. Naturalny wygląd rzęs wzbogaca się rzęskami syntetycznymi, dzięki którym uzyskuje się zamierzony efekt. O jakim efekcie mowa? Wszystko zależy od metody, jaka Cię interesuje. Pragniesz delikatnego, naturalnego looku? Wybierz metodę 1:1. Polega ona na dobieraniu po jednej rzęsie syntetycznej do rzęsy naturalnej. Kolejne metody to metody objętościowe np. 2D, 3D, 4D, 5D, 6D, Volume Russian, Kardashian itd. nadające oczom wyrazistości. Wtedy w zależności od metody dobiera się więcej rzęs syntetycznych do jednej rzęski naturalnej.

W doborze odpowiedniej dla Ciebie metody powinna pomóc stylistka. To ona zna Twój stan rzęs oraz wie, co najlepiej sprawi, że Twoja oprawa oka będzie zniewalająca. Długość i grubość rzęs, a także stylizacje rzęs (kocie oko, lalka, lisek itd.) to kolejne decyzje jakie należy podjąć razem ze stylistką.

Kiedy muszę zrezygnować z aplikacji rzęs?

Nie każda z nas niestety może pozwolić sobie na przedłużanie rzęs. Niektóre przeciwwskazania wykluczają możliwości tej stylizacji.

Przeciwwskazania:

 • jęczmień,
 • zapalenie spojówek,
 • choroby alergiczne oka,
 • czyraki,
 • skaleczenia, otarcia i otwarte rany w okolicy oczu,
 • epilepsja,
 • uczulenie na cyjanoakryl – główny składnik kleju
 • niedomykalność powiek.

Warto też wiedzieć, że przedłużanie rzęs to praca stylistki, ale utrzymanie idealnego efektu przez długi czas zależy od nas. Należy pamiętać o odpowiedniej higienie po wykonaniu aplikacji rzęs.

Przez 24h nie należy moczyć rzęs, by uniknąć osłabienia kleju. Zrezygnuj też z basenu, solarium i sauny.

Zagęszczone rzęsy nadają wyrazistości, dlatego nie maluj ich jeszcze dodatkowo tuszem – może to im tylko zaszkodzić. Nie pocieraj, nie wyrywaj rzęs. Unikaj używania tłustych kosmetyków, do demakijażu oka używaj produktów na bazie wody. Myj rzęsy za pomocą specjalnego szamponu. W razie konieczności układaj rzęsy z wykorzystaniem specjalnej szczoteczki.

Przedłużanie rzęs – jaka cena?

Ceny usług zależą od miejsca, w jakim wykonujemy stylizację. Można wykonać je taniej, zapisując się na stylizację jako modelka. Jednak warto wtedy pamiętać, że stylizacja wykonywana jest przez osoby uczące się, więc efekt może nie być taki, jakiego oczekujemy. Chcąc uzyskać efekt idealny dla nas, powinnyśmy wybrać się do profesjonalnej stylistki. Ceny będą się wahać w zależności od wyboru metody. Najczęściej oscylują one w granicach od 100-300zł.

Przepis na wyraziste spojrzenie to zdecydowanie przedłużanie rzęs. Efekty utrzymują się przez 3-4 tygodnie. Po tym czasie zaleca się uzupełnianie rzęs. Nie wiesz, gdzie się wybrać, aby uzyskać zniewalające efekty? Polecamy warszawski Bodybar na Mokotowie, w którym spełnione są wszystkie wymogi, rzęsy wykonywane są z ogromną pasją, a klienci czują się jak w domu.

Ostatnia aktualizacja wpisu: 11 września, 2021

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending