Connect with us

Zdrowie

Oponka na brzuchu – jak się jej pozbyć?

Avatar photo

Opublikowano

-

lipoliza

Oponka na brzuchu to coś, co wpływa negatywnie na estetykę sylwetki człowieka oraz na jego samopoczucie. Ma również bezpośrednie znaczenie dla stanu zdrowia, ponieważ często są to zbędne kilogramy, które musimy nosić każdego kolejnego dnia. W ten sposób obciąża się stawy oraz inne narządy. Pozbycie się oponki z brzucha nie należy do najprostszych rzeczy, jednak w tym artykule podpowiemy Wam jak to skutecznie zrobić. Warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które opiszemy poniżej.

Liposukcja brzucha – sposób na pozbycie się oponki

Jednym z popularnych zabiegów modelingu ciała jest liposukcja brzucha. To jeden ze sposobów na pozbycie się mało estetycznej i uciążliwej oponki. Zabieg ten polega na odsysaniu tkanki tłuszczowej z brzucha. Podczas takiego zabiegu modelowany jest obszar ciała, w którym nagromadziła się zbędna tkanka tłuszczowa. Bardzo często dotyczy to popularnej oponki, która jest trudna do usunięcia we własnym zakresie, mimo stosowania rygorystycznej diety i regularnych ćwiczeń fizycznych.

Jeden zabieg liposukcji pozwala na bezpieczne dla organizmu zredukowanie ilości tkanki tłuszczowej nawet o 3,5 litra. To inwazyjna metoda, której efekty zauważalne są optycznie po około 4-6 tygodniach. Wówczas pacjenci mogą dostrzec wyraźne zmniejszenie obwodów wybranych części ciała, w tym wypadku brzucha. Kluczowa jest procedura pooperacyjna, gdy pacjentowi nakłada się ubranie uciskowe, dzięki któremu można zredukować obrzęk po zabiegu oraz przyspiesza się obkurcz skóry. W pierwszych 7 dniach po zabiegu, należy wyeliminować aktywność fizyczną i ograniczyć się tylko do spokojnych spacerów. Kolejnym krokiem w rekonwalescencji są jazda na rowerze, pływanie lub masaże, które można wdrożyć już po 2 tygodniach. To popularny i skuteczny zabieg, który od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród pacjentów, a samą liposukcję można stosować również na inne części ciała oraz w leczeniu otyłości.

Zastosowanie technologii LPG Alliance w walce z oponką na brzuchu

Alternatywą dla liposukcji brzucha może być zastosowanie technologii LPG Alliance. To jedna z najbardziej nowoczesnych metod walki z nadmierną tkanką tłuszczową. Zabieg stosowany jest w modelowaniu sylwetki. Do jego przeprowadzenia niezbędne jest wykorzystywanie urządzenia z głowicami, które dobiera się bezpośrednio do miejsca zabiegu, w tym wypadku brzucha. Głowice mają dodatkowo klapkę (flaps) i rolkę. Pierwszy z tych elementów podbiera fałd skórny, a następnie rolka odpowiada za masaż tego miejsca.

W ten sposób modeluje się sylwetkę w dość szybkim czasie i pozwala na redukcję oraz z czasem wyeliminowanie efektu oponki na brzuchu. Zabiegi z wykorzystaniem technologii LPG Alliance powinny być realizowane w seriach. Po kilku zabiegach, widoczne będzie zmniejszenie obwodu brzucha, wzrost jędrności skóry oraz redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej. Technologia ta z powodzeniem może być wykorzystywana również na inne partie ciała i jest bezinwazyjna.

Slim Lipo – czyli lipoliza laserowa

Ostatnią z metod walki z oponką na brzuchu, którą chcielibyśmy Wam rekomendować, jest Slim Lipo. To nowoczesna lipoliza laserowa. Coraz częściej wybierana jest ona jako zastępstwo dla tradycyjnej liposukcji. Zabieg ten polega na odsysaniu tkanki tłuszczowej za pomocą wiązki laserowej. Jest to mniej inwazyjna metoda i należy do najbardziej innowacyjnych na rynku.

W trakcie zabiegu, pacjent otrzymuje miejscowe znieczulenie, a następnie na skórze tworzone jest delikatne nacięcie. Pod nie, lekarz wprowadza kaniulę ze światłowodem lasera, który rozpuszcza tkankę tłuszczową, a następnie ją odsysa. W trakcie zabiegu odczuwalny jest dyskomfort, jednak nie powoduje on bólu. Pierwsze efekty zabiegu widać już od razu, jednak finalną redukcję tkanki tłuszczowej i wymodelowaną sylwetkę warto oceniać dopiero w perspektywie 4-8 tygodni.

To skuteczne i popularne metody walki z oponką na brzuchu, za pomocą profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej.

Ostatnia aktualizacja wpisu: 27 października, 2021

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending