Connect with us

Parenting

Jakie auto dla 6 latka wybrać?

Avatar photo

Opublikowano

-

Jakie auto dla 6 latka wybrać

Podpowiemy Ci jak wybrać odpowiednie auto akumulatorowe dla dziecka w wieku sześciu lat.

Wśród dzieci nie brakuje miłośników motoryzacji. Rodzice, dziadkowie czy też ciocie oraz wujkowie widząc zapęd malucha do pojazdów bardzo często w ramach prezentu decydują się na zakup modnych od kilku lat autek na akumulator. Auta na akumulator najczęściej stanowią upominek z okazji urodzin czy też jako prezent na dzień dziecka. Bez względu na okazję samochodziki z napędem akumulatorowym to doskonała rozrywka pod warunkiem, że dany model zostanie odpowiednio dobrany. W tym poradniku postaramy się podpowiedzieć jak wybrać idealne autko dla dzieci w wieku sześciu lat.

Czym kierować się podczas wyboru autka na akumulator?

Przed zakupem samochodziku na akumulator należy uwzględnić trzy główne czynniki. Mowa tutaj o wieku dziecka (od niego będzie zależał rozmiar pojazdu i dopuszczalne obciążenie), model samochodziku (w zależności od upodobań malucha sportowy, terenowy itd.) oraz marka autka (producenci zabawek oferują samochody idealnie odwzorowujące popularne modele marek takich jak Mercedes, BMW, Audi ).

Istotne cechy pojazdu na akumulator dla dzieci

Oprócz wspomnianych wyżej czynników na wybór odpowiedniego modelu autka akumulatorowego dla dziecka wpływ mają również inne czynniki. Przykładowo jeżeli dziecko rośnie nad wyraz szybko i prześcigało już swoich rówieśników pod względem wzrostu to warto pokusić się o zakup autka o większych gabarytach takiego jak jeep na akumulator. W przypadku pociech, które uwielbiają stymulację wszystkich zmysłów podczas zabawy zalecamy sprawdzenie czy wybrany pojazd posiada sygnały dźwiękowe imitujące odgłosy silnika oraz czy został wyposażony w oświetlenie.

Część dzieci przykłada ogromną wagę do estetyki, z tego też względu szukając autka na akumulator należy wziąć pod uwagę odpowiednią kolorystykę. Dziewczynki w większości przypadków będą zachwycone pojazdem w różowym lub delikatnym, pastelowym kolorze, podczas gdy chłopcy preferują agresywną, czerwoną kolorystykę.

Bardzo istotnym elementem autek dla dzieci jest ogumienie zabawkowych pojazdów. Opony z tworzywa EVA pozwalają dużo lepiej wybierać nierówności przez co zapewniają młodocianemu kierowcy znacznie wyższy komfort jazdy.

Nie bez znaczenia będzie również rozważenie mocy silnika akumulatorowego oraz pojemność baterii. Większa moc przełoży się na wyższe prędkości, natomiast pojemna bateria pozwoli dziecku na kilka godzin wyśmienitej zabawy.

Gdzie kupić pojazd elektryczny dla dziecka?

Autka na akumulator dla dzieci ma nie tylko zapewniać doskonałą rozrywkę ale również być w pełni bezpieczne. Musi zatem być wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz posiadać niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Sugerujemy więc kupno w sprawdzonych miejscach takich jak sklep internetowy z zabawkami eBajlandia –  https://www.ebajlandia.pl/Pojazdy-na-akumulator-c20, gdzie oferowane są tylko oryginalne produkty od renomowanych, światowych i polskich producentów.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Ostatnia aktualizacja wpisu: 20 września, 2023

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending