Connect with us

Lifestyle

6 pomysłów na to jak wykończyć ściany w mieszkaniu — Panele drewniane, fototapeta ma może panele 3D? Sprawdź sam!

Avatar photo

Opublikowano

-

6 pomyslow na to jak wykonczyc sciany w mieszkaniu — panele drewniane fototapeta ma moze panele 3d sprawdz sam

Ściany w mieszkaniu do zdecydowanie najbardziej widoczne elementy zajmujące najwięcej powierzchni, ale często są zapominane a wręcz ignorowane. W dalszym ciągu najpochmurniejszym sposobem ich wykańczania jest pomalowanie ich jedynie zwykłą farbą. Obecnie na rynku istnieje bardzo dużo innych metod wykończenia ścian, że zdecydowanie warto się z nimi zapoznać. W dalszej części tekstu przedstawimy najciekawsze metody na wykończenie naszych wnętrz, które będą zarówno estetyczne, zaskakujące jak i dostosowane do różnych stylów. Pomysły na wykończenie ścian nieco inaczej poniżej.

Rysunki na ścianie

Pierwszym sposobem na ciekawe i oryginalne wykończenie ścian w mieszkaniu są rysunki na ścianie. Jest to najmniej inwazyjny sposób, ale, który daje już zupełnie inne rezultaty niż pomalowanie ściany zwykłą farbą. W tej wersji wystarczy pomalować ścianę kolorem, który będzie dobrym podkładem — tłem dla naszej grafiki. Kolor ten nie powinien być dominujący, a najczęściej jasny i pastelowy. Na rynku znajdziemy bardzo dużo różnorodnych grafik i szablonów, które wystarczy nanieść na ścianę. Możemy robić to samodzielnie, a większość z nich jest proste w namalowaniu. Szablony takie nakleja się na ścianę i maluje wolne powierzchnie zgodnie z zaleceniami i wskazówkami producenta. Są to proste grafiki, które możemy przygotować samodzielnie. Grafiki takie mogą mieć formę kubistycznych form, abstrakcyjnych form lub np. jednokolorowego drzewa czy kształtu.

Jeśli jednak zależy nam na bardziej efektywnych rozwiązaniach, możemy również poszukać artystów, którzy potrafią stworzyć na naszej ścianie dzieło sztuki. Może być to zarówno bardziej zaawansowana grafika, malunek lub nawet graffiti. W tym względzie nie istnieją żadne ograniczenia. Jeśli chcemy wykończyć ścianę w naszym mieszkaniu właśnie w taki sposób, warto przejrzeć internet w poszukiwaniu inspiracji.

Tapeta i fototapeta

Drugim pomysłem na oryginalne wykończenie ścian w naszym zestawieniu są różnego rodzaju tapety. To bardzo proste i szybkie rozwiązanie, które przypadnie do gustu osobom chcącym efektu w krótkim czasie. Na rynku istnieje wiele tapet, a ich montaż nie jest zbyt skomplikowany. W ten sposób możemy nadać wnętrzu odpowiedniego charakteru lub łatwo zmienić aranżacje. Tapety mogą być dostępne w różnych wersjach zarówno prostych i minimalistach wzorów jak i imponujących kolorowych grafik czy skomplikowanych dopracowanych ornamentów.

Bardzo ciekawym pomysłem na wykończenie jednej ze ścian w pomieszczeniu np. łazience lub salonie są tapety 3D. Są to tapety z grafiką sprawiające wrażenie głębi. Przedstawiają one różne miejsca lub przedmioty. Może być to np. wizerunek plaży lub ogrodu, który będzie sprawiał wrażenie, że z salonu lub łazienki przechodzi się bezpośrednio na piaszczyste wybrzeże. Tapety te mogą również optycznie powiększać nasze pomieszczenia i jest to wskazane rozwiązanie jeśli mierzymy się z małą powierzchnią wnętrza.

Panele 3D

Jedną najoryginalniejszych form wykończenia ścian w nasz mieszkaniu są panele 3D. Są to elementy wykonane z różnych materiałów, które są wypukłe — najczęściej w formie kilkudziesięcio centymetrowych kwadratów o takich samych kształtach. Dostępne są też panele tworzące pewien wzór lub panele do układania dowolnych wzorów na ścianie. Panele 3D mogą zatem tworzyć na ścianie zarówno antyczny wzór jak i abstrakcyjne wypukłe nieregularne formy. Nakleja się na ścianę lub mocuje w inny sposób. Są niezwykle efektowne i potrafią zmienić wnętrze w znaczący sposób. Panele 3D najczęściej znajdziemy w internecie, gdzie jest ich bardzo duży wybór. Sklepy budowlane również posiadają ich pewną ilość w sklepach naziemnych, choć nie znajdziemy tam dużego wyboru. Panele takie mając różne rozmiary, kolory, faktury i rozmiary będą pasowały do każdego typu wnętrza Jeśli nie lubimy nudy i standardowych rozwiązań, będą zdecydowanie najlepszym pomysłem na urozmaicenie i sworznie oryginalnej ściany w naszym domu.

Panele drewniane

Bardzo podobnym rozwiązaniem do paneli 3D, które możemy umieścić na naszej scenie, są panele drewniane. Panele tego typu wykonane są z drewna o różnej charakterystyce — kolorze fakturze, rozmiarze czy kształcie. Panele drewniane mocuje się na takiej samej zasadzie, z tym że stanowią one z uwagi na swoją formę wręcz odrębną grupę paneli ściennych. Drewno jest bardzo specyficznym stylem, ale może być łączone praktycznie z bardzo wieloma różnymi wnętrzami. Panele te możemy montować zarówno na ścianach w pokojach jak i kuchniach czy łazienkach jeśli są do tego przystosowane. Drewniane panele ścienne będą dobrym wyborem dla osób o ekologicznym usposobieniu, które chcą bazować na naturalnych wykonaniach wnętrz. Dostępne w różnych wzorach mogą całkowicie wykańczać ściany lub jedynie pokrywać jej części. W połączeniu z oświetleniem często dadzą bardzo ciekawy rezultat.

Beton strukturalny

Ciekawym pomysłem na wykończenie wnętrza naszego mieszkania jest beton strukturalny. Jest to beton o odpowiedniej atrakcyjnej i estetycznej strukturze, który nanosi się na gotowe ściany. Może być on dostępny zarówno w formie płynnej do rozprowadzenia jak i gotowych paneli do montażu. Beton taki posiada też szeroki przekrój kolorów, co w połączeniu z innymi składowymi daje bardzo wiele kombinacji. Betonu strukturalnego możemy używać we wszystkich pomieszczeniach. Doskonale komponuje się ze szkłem, drewnem czy zielonymi roślinami i nowoczesnymi wnętrzami. Beton strukturalny sprawdzi się idealnie we wnętrzach minimalistycznych.

Oryginalne cegły

Rozwiązaniem wartym rozważenia jeśli chcemy w oryginalny sposób wykończyć ściany w naszym mieszkaniu, są oryginalne cegły dekoracyjne. Warto skupić się jedynie na takich, porzucając już na wstępie sztuczne imitacje. W sieci istnieje wiele firm, które pozyskują oryginalne cegły z rozbiórek starych kamienic, a następnie przerabiają je w różnej formie. Możemy zatem wybrać cegły surowe wręcz nieoczyszczone z resztek zaprawy mające swój unikalny charakter jak i odrestaurowane cegły. Dostępne są w postaci całych cegieł lub wyciętych cienkich płytek. Ułożenie ściany z takich cegieł dekoracyjnych nie będzie prostym przedsięwzięciem, ale z pewnością da bardzo dobry efekt.

Ostatnia aktualizacja wpisu: 27 lipca, 2021

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending