Connect with us

Lifestyle

Źle dobrany biustonosz i za ciasne figi. Błędy w noszeniu bielizny, które wpływają na twoje zdrowie

Avatar photo

Opublikowano

-

baner bielizna która zdziała cuda

Bielizna jest istotnym, choć niewidocznym elementem stylizacji. Jak ją dobierać, aby uniknąć dyskomfortu? Podpowiadamy, jakich błędów unikać.

Najczęstsze błędy podczas doboru bielizny

Źle dobrany biustonosz to nie tylko defekt estetyczny, ale również dolegliwości związane z bólem pleców. Zbyt ciasny biustonosz może uciskać i ograniczać przepływ krwi, co może prowadzić do bolesnych otarć, podrażnień skóry oraz napięcia mięśniowego w okolicach ramion, pleców i klatki piersiowej. Z drugiej strony, biustonosz o zbyt dużym rozmiarze nie zapewni odpowiedniego podparcia, co może prowadzić do opadania piersi i nieprawidłowej postawy. Noszenie nieodpowiednio dobranego biustonosza może prowadzić do problemów z krążeniem.

Ważne jest, aby dokładnie zmierzyć swój rozmiar biustu. Możesz to zrobić samodzielnie, korzystając z miarki krawieckiej, lub poprosić o pomoc w specjalistycznym sklepie z bielizną. Pomiar obejmuje obwód pod biustem (mierzoną tuż pod klatką piersiową) oraz obwód w najszerszym miejscu biustu. Te informacje pozwolą określić Twój rozmiar biustonosza.

bielizna która zdziała cuda

W asortymencie Triumph znajdziesz odpowiedź na swoje oczekiwania. Bez problemu dobierzesz taki stanik, który optymalnie uniesie i podtrzyma piersi i pozwoli z dumą eksponować dekolt. Przy okazji możesz uzupełnić nieco braki w swojej szafie.

Zbyt ciasny biustonosz może uciskać naczynia krwionośne, utrudniając prawidłowy przepływ krwi. Efektem nierzadko są obrzęki. Biustonosz jest kluczowym elementem podtrzymującym biust, ale jeśli jest źle dobrany, może prowadzić do nieprawidłowej postawy ciała. Zbyt ciasny lub zbyt luźny biustonosz może wpływać na równowagę ciała i prowadzić do przyjmowania niezdrowych pozycji. Niewłaściwa postawa to przeciążenia mięśni pleców, ból kręgosłupa oraz napięcia w szyi i ramionach. Dobry biustonosz możemy poznać już po wyglądzie. Warto zwrócić uwagę na sposób połączenia miseczek, szerokość ramiączek i elastyczność materiału.

bielizna która zdziała cuda

Bielizna od Triumph, którą pokochasz!

Zdarza się, że noszenie majtek o zbyt małym rozmiarze prowadzi do zatrzymywania wilgoci w okolicach intymnych. Zbyt obcisłe majtki utrudniają prawidłową cyrkulację powietrza, co sprzyja gromadzeniu się wilgoci i potu. Długotrwałe wystawianie delikatnej skóry na wilgoć stwarza idealne warunki dla rozwoju bakterii i grzybów, co z kolei sprzyja infekcjom i podrażnieniom skóry. Za małe figi powodują dyskomfort i uczucie ucisku w okolicach bioder. Silny ucisk na obszarze miednicy może zakłócać prawidłową cyrkulację krwi i limfy. Wybranie odpowiedniego egzemplarza jest więc istotną kwestią, której nie należy pomniejszać. Zobacz, jakie majtki damskie będą idealnym wyborem.

Ciasne majtki mogą zakłócać naturalną równowagę mikroflory w okolicach intymnych, co sprzyja rozwojowi niekorzystnych mikroorganizmów. To z kolei może prowadzić do infekcji grzybiczych lub bakteryjnych, takich jak drożdżyca czy bakteryjne zapalenie pochwy.

kobieca bielizna w każdym wieku

Noszenie stringów i za ciasnych fig może powodować otarcia skóry, zwłaszcza w obszarach wrażliwych, takich jak pachwiny i krocze. Stały kontakt z wilgocią i potem może dodatkowo podrażniać skórę, prowadząc do powstawania wysypek i zaczerwienień. Źle dobrane materiały bielizny to kolejny błąd podczas zakupu. Najlepiej jest sięgać bo bawełnę, ponieważ ten naturalny materiał przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać.

Artykuł partnera.

Ostatnia aktualizacja wpisu: 22 czerwca, 2023

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending