Connect with us

Kuchnia

O czym pamiętać przy zamawianiu tortu?

Avatar photo

Opublikowano

-

cake g5f8955019 1920

Coraz więcej cukierni w Polsce włącza do swojego asortymentu torty na zamówienie. Z usługi tej chętnie korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy organizujący w swoich firmach różne imprezy. O czym należy przy tej okazji pamiętać?

Tort na zamówienie – adekwatnie do okazji

Jak podpowiadają pracownicy Piekarni Grzybki, wybór tortu trzeba sobie dokładnie przemyśleć. Najważniejsze jest to, aby pasował do konkretnej okazji, np. inne torty królują na przyjęciach weselnych, a inne piecze się na urodziny lub na okoliczność chrzcin. Podobnie jak i wielu innych branżach, tak i w cukiernictwie panują rozmaite trendy, które co sezon zmieniają się. Tort powinien pięknie podkreślać charakter uroczystości i stanowić przysłowiową kropkę nad „i”. Dobór poszczególnych składników też odgrywa tu ważną rolę.

Tort na zamówienie – sposób dostawy

Sposób dostawy tortu to jedna z najistotniejszych kwestii. Od tego w dużym stopniu zależy to, jak dalece atrakcyjne są dla klienta torty na zamówienie. Mokotów to doskonały przykład lokalizacji w Warszawie, gdzie najlepsze cukiernie dostarczają torty specjalnymi samochodami-chłodniami. Zdecydowanie warto skorzystać z profesjonalnego transportu, gdyż przewożąc tort własnym autem, sporo się ryzykuje. Tymczasem ważne jest przecież to, aby estetyka tortu nie doznała żadnego uszczerbku.

Tort na zamówienie – lokalizacja i zasięg działalności cukierni

Zamówienie tortu w konkretnej cukierni nie zawsze wchodzi w rachubę z racji na ograniczony zasięg prowadzonej przez nią działalności. Warto zatem poszukać cukierni, która ma swą siedzibę niedaleko od lokalu, w którym odbędzie się przyjęcie.

Tort na zamówienie – termin ma znaczenie!

Najlepsze cukiernie zamówienia na torty przyjmują ze sporym wyprzedzeniem. Nie wolno więc zwlekać z tym na ostatnią chwilę, bo wtedy może się okazać, że nici z wymarzonego tortu na wesele czy inną uroczystość. Przykładowo torty weselne zamawia się nawet na kilka miesięcy przed planowanym terminem ślubu – zwłaszcza że wykonywanie takich ciast jest czasochłonną czynnością.

Ostatnia aktualizacja wpisu: 2 października, 2021

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending