Connect with us

Lifestyle

Interaktywne gry i zabawy – 3 rzeczy, w które warto zainwestować

Avatar photo

Opublikowano

-

Interaktywne gry i zabawy

Zadbanie o odpowiedni rozwój dziecka w przedszkolu i podczas edukacji wczesnoszkolnej zapewni maluchowi doskonały start, który świetnie przygotuje go do kolejnych etapów edukacji. Dzięki najnowszym zdobyczom technologicznym jesteśmy w stanie nadać nauczaniu dzieci zupełnie inny, nieznany dotąd wymiar. Zastosowanie nowoczesnych narzędzi interaktywnych to przyszłość w dbaniu o prawidłowy rozwój dziecka.

Interaktywne gry i zabawy to świetne narzędzie w edukacji maluchów, ponieważ skupiają się nie tylko na rozwoju umysłowym, ale również ruchowym i emocjonalnym. Czytanie książek, słuchanie monologów nauczyciela czy oglądanie filmów edukacyjnych to sprawdzone metody, które przynoszą skutki, ale współcześnie nie są dla dzieci wystarczająco angażujące. Przyzwyczajone do różnorodnych, różnokolorowych bodźców z każdej strony dzieci, obyte z nowymi technologiami i Internetem, często mają problem ze skupianiem się na zajęciach przeprowadzanych w tradycyjnej formie. Interaktywne gry i zabawy będą więc rozwiązaniem tego problemu: poprzez wykorzystanie nowinek technicznych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mogą uczyć się poprzez zabawę. Interaktywna nauka pozwala im ćwiczyć swoją kreatywność i wyobraźnię, uczy logicznego myślenia i współpracy, przyciąga ich uwagę. Oto trzy narzędzia, w które warto zainwestować, jeśli chcemy stać się przedszkolem lub szkołą jutra.

Tablica interaktywna

Urządzenie to od lat coraz częściej gości w polskich szkołach. Tablica interaktywna stanowi intrygującą alternatywę dla klasycznych tablic. W odstawkę idą gąbka i biała kreda, a na ich miejscu pojawia się sterowanie dotykowe lub specjalnym pilocikiem. Tablice interaktywne to narzędzie idealne do przekazywania wiedzy najmłodszym oraz sprawdzania ich umiejętności w atrakcyjny sposób. Wielofunkcyjne tablice pozwalają na wyświetlanie i edytowanie obrazów, pisanie i rysowanie, granie w edukacyjne gry, odtwarzanie filmów czy wyświetlanie elektronicznych testów.

Podłoga interaktywna

Młodszy brat tablicy interaktywnej nie jest aż tak powszechnie znany, stanowi jednak doskonałe narzędzie dbające zarówno o rozwój motoryczny, jak i umysłowy maluchów. Podłoga interaktywna to nic innego jak zawieszony na suficie projektor, który wyświetla na podłodze różnorodne gry. Sprzęt wyposażony jest w czujnik ruchu, dzięki czemu maluchy wchodzą z nim w interakcję dzięki ruchom rąk i całego ciała. Nie ma grupy wiekowej, dla której nie sprawdziłby się magiczny dywan – przedszkole i wczesne klasy szkoły podstawowej skorzystają z jego różnorodnych gier edukacyjnych, a placówki kształcące, świetlice, domy kultury czy muzea mogą skorzystać z szerokiej gamy pakietów zapewniających rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Najpopularniejsze modele, takie jak Funtronic Magiczny Dywan czy Magiczny Dywan onEVO, przy zakupie oferują szereg różnorodnych pakietów skupionych na zabawie i edukacji.

Robot Photon

Interdyscyplinarny robot edukacyjny Photon to doskonałe narzędzie pomocnicze dla nauczycieli chcących uatrakcyjnić swoje zajęcia. Ten prosty w obsłudze robocik nie tylko wygląda uroczo, ale zapewnia dostęp do szeregu dedykowanych mu aplikacji pozwalających na wspieranie rozwoju maluchów, testując ich kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów. Przy zakupie Photona zyskujemy dostęp zarówno do dedykowanych aplikacji, jak i do podręcznika pozwalającego poznać pełen potencjał pracy z robotem.

Artykuł sponsorowany.

Ostatnia aktualizacja wpisu: 1 sierpnia, 2023

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending