Connect with us

Zdrowie

Akupresura – czy warto z niej skorzystać?

Avatar photo

Opublikowano

-

akupresura czy warto z niej skorzystac

Słyszałeś o zabiegu akupresury? To metoda zwalczania bólu i chorób różnego pochodzenia, która znana jest od wielu lat. Sprawdź, w czym pomaga i czy warto z niej skorzystać.

Czym jest akupresura?

Akupresura to naturalna i bezinwazyjna metoda, która ma na celu eliminować dolegliwości bólowe. Często mylona jest z akumpunkturą, czyli wkłuwaniu igieł w określonych miejscach na ciele. Zdecydowanie jest prostsza w wykonaniu, bo polega wyłącznie na uciskaniu wybranych partii ciała. Techniką przypomina nieco mocniejszy masaż.

Akupresurę często łączy się z masażem chińskim. Chcesz wybrać się do specjalistów? Pożyczka online pomoże Ci finansowo.

Co daje akupresura?

Zabieg akupresury przede wszystkim rozluźnia mięśnie i sprawia, że można w pełni odpocząć. Uwalnia od stresu i wszelkich napięć, które są związane z codziennymi obowiązkami, a także siedzącym trybem życia.

Zabieg jest na tyle przyjemny i prosty w wykonaniu, że nie stosuje się do tego niebezpiecznych przedmiotów. Z reguły wystarczą tylko opuszki palców. Kierunek zabiegu jest zgodny z budową ciała. Przy wielu chorobach, często wykonuje się go regularnie, a zaczyna od miejsca, które działa na najbardziej dokuczające schorzenia.

Akupresura działa także świetnie u osób, które mają niskie ciśnienie albo ich układ odpornościowy często daje się we znaki. Liczne przeziębienia i bóle głowy można wyeliminować uciskaniem partii oczu, nosa i rąk.

Najczęściej masuje się stopy, bo to właśnie tam znajduje się wiele receptorów. Ich masowanie połączone z mocnym uciskaniem przez minutę lub dwie, może znacznie poprawić samopoczucie. Zabieg ten warto połączyć np. z ograniczeniem uciążliwego obuwia.

Akupresura stóp to metoda, którą stosuje się u alergików, a także osób, które walczą z bezsennością. Co ciekawe, działa również na ból karku i bolesne miesiączkowanie. Warto jednak pamiętać, aby przed zabiegiem, skonsultować go ze swoim lekarzem prowadzącym.

W akupresurze można stosować także ogrzanych narzędzi, które służą do przekazywania ciepła w wybrane partie ciała.

Akupresura w domu

W domowych warunkach można stosować tzw. matę do akupresury. Za pomocą ucisku stóp, można poprawić funkcjonowanie organizmu. Masaż ten polega na uciskaniu wybranych miejsc pod wpływem ciężaru własnego ciała. Regularne masaże są dla Ciebie wskazane? Jeśli ogranicza Cię budżet, pożyczka online to dobre rozwiązanie.

Ostatnia aktualizacja wpisu: 6 sierpnia, 2021

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending