Connect with us

Parenting

Powrót do szkoły – sprawdź, jak przygotować swoje dziecko

Avatar photo

Opublikowano

-

powrot do szkoly sprawdz jak przygotowac swoje dziecko

To, czy dziecko cieszy się na powrót do szkoły, uzależnione jest od bardzo wielu czynników. Rodzic może zdecydowanie przyczynić się do tego, że powrót będzie przyjemniejszy, m.in. dzięki temu, że pozwoli dziecku uczestniczyć w przygotowaniach do tego ważnego wydarzenia. Sprawdzonym sposobem są wspólne zakupy i pozwolenie dziecku na decydowanie co do wyboru szkolnych akcesoriów i nie tylko.

Powrót do szkoły – wybierzcie wspólnie ubrania!

Pierwszy dzień w szkole wymaga stroju galowego. Rodzice różnie podchodzą do tej kwestii, ale prawie każdy uczeń w dniu rozpoczęcia nauki ma zazwyczaj na sobie granatowo lub czarno-biały strój. Jest to przede wszystkim biała bluzka lub koszula oraz granatowa lub czarna spódniczka lub spodnie. Przydatne są również odpowiednie buty na rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci nieszczególnie przepadają za tego rodzaju wizytowymi ubraniami i często rodzice sami kompletują tego rodzaju garderobę. Natomiast koniecznie pozwól zdecydować dzieciom o wyborze ubrań, które będzie zakładać na co dzień do szkoły. Są to przede wszystkim t-shirty, bluzy, bluzki i spodnie. Ulubione kolory, postacie lub bohaterowie mogą przyczynić się do tego, że dziecko chętniej wróci do szkoły.

Obuwie – tutaj też wybierzecie się wspólnie na zakupy

Buty na rozpoczęcie roku szkolnego to jedna z najważniejszych kwestii i najczęściej nie kończy się na jednej parze. Przede wszystkim należy wybrać obuwie przeznaczone do chodzenia po szkole i ćwiczeń gimnastycznych. Muszą więc być idealnie dobrane pod względem rozmiaru, posiadać wygodne zapinanie i bezpieczną podeszwę. Wybierz je wspólnie z dzieckiem, w końcu to ono będzie w nich spędzało większą część dnia.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego warto również pomyśleć o odpowiednim obuwiu na jesień. Być może jeszcze na pewien czas wystarczą letnie adidasy, ale to już pora na nieco cieplejsze obuwie jesienne. Jeśli wybierzesz wygodne obuwie w stylu sportowym w kolorze czarnym lub granatowym, to świetnie sprawdzi się również ono jako buty do stroju galowego, w tym szczególnie dla chłopców. Buty dla dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego dla dziewczynek mogą mieć nieco bardziej oficjalny charakter – zwróć uwagę między innymi na wygodne i eleganckie baleriny.

Wspólnie wybierzcie najważniejsze szkolne akcesoria

Są to bardzo ważne sprawy, które zaprzątają uwagę dziecka czasem już w połowie wakacji. Nowy plecak, piórnik, kolorowe długopisy, mazaki i zeszyty z ulubionymi postaciami – choć nam wydaje się to błahe, to dla dziecka zdecydowanie nie jest. Pozwólmy więc wybrać mu przynajmniej w kilku tych kategoriach i nie sugerujmy się tylko i wyłącznie ceną, np. wyjątkowy zeszyt do ulubionego przedmiotu lub zestaw dobrej jakości kredek, których nie trzeba będzie wymieniać po miesiącu użytkowania.

Wakacje to czas, kiedy dziecko zazwyczaj śpi dłużej. Jeśli powrót do szkoły ma być jak najmniej traumatyczny, to zacznij dziecku serwować nieco wcześniejsze pobudki – dzięki temu znacznie łatwiej będzie mu się przyzwyczaić i powrócić na właściwe tory wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.

Ostatnia aktualizacja wpisu: 5 października, 2021

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending