Connect with us

Lifestyle

Moda na dodatki

Opublikowano

-

boho gypsy stylish elements of jacket fringe sunglasses notebook

Moda zmienia się co sezon, nie łatwo więc nadążyć za aktualnymi trendami. Jednak aby się w tym nie pogubić dobrym rozwiązaniem jest postawić na dodatki jako uzupełnienie swojej stylizacji i jednocześnie wyrażenie swojego indywidualnego stylu. Nie trzeba ślepo podążać za trendami, żeby mieć dobry styl a przede wszystkim zgodny z naszymi upodobaniami. W dawnych epokach dodatki też miały moc i mogły informować np. o statusie społecznym. Dobrym przykładem są XV wieczne nakrycia głowy, które pozwalały odróżniać wysoko urodzone kobiety od chłopek. Suknie, które niemalże były takie same to właśnie dzięki dodatkom nabierały indywidualnego stylu. Natomiast w XVII wieku królowały wachlarze, które spełniały wiele funkcji, nie tylko upiększających. W latach 50- tych XX wieku zwracano szczególną uwagę na dopasowanie kapelusza, torebki i butów. Współcześnie natomiast wiele kobiet eksperymentuje z biżuterią, butami, nakryciem głowy czy torebkami. Nie rzadko są to akcesoria dodające blasku i oryginalności.

Powrót opasek do włosów

Jak wiadomo te na pozór skromne dodatki mogą stanowić świetne dopełnienie stylizacji. Do łask wróciły opaski do włosów, które obok ozdobnych spinek, wsuwek, grzebyków i gumek do włosów, stanowią świetny element stroju. Ich początków upatruje się w starożytnej Grecji, jednak ich obecności można doszukiwać się przez wieki, kiedy cieszyły się większym i mniejszym zainteresowaniem. Aczkolwiek można powiedzieć, że teraz przeżywają swój renesans. Oprócz tego, że dodają wdzięku i przyciągają uwagę, często spełniają swoje praktyczne zastosowanie i pomagają okiełznać niesforne kosmyki. Do wyboru jest wiele opasek, tych bardziej sportowych materiałowych, mniejszych i większych, szerszych, dzianinowych, ozdobionych świecidełkami a nawet sztucznymi kwiatami. Można również wybrać opaski pin up girl, które są ostatnio bardzo popularne, swoim urokiem przyciągają wzrok. Dodają posiadaczce nie tylko piękna ale też nutkę zadziorności. Będą idealnym rozwiązaniem na wieczór panieński, wyjście na miasto czy imprezę z koleżankami. Coraz częściej ozdobne opaski do włosów widuje się na fryzurze panny młodej zamiast popularnych niegdyś welonów.

Powrót opasek do włosów

Opaski do włosów handmade

Ręcznie robione opaski do włosów to oryginalność, niepowtarzalność i świetna jakość w jednym. Można je znaleźć na stronie artyferia.pl, gdzie ich wybór jest bardzo szeroki. Modele bardziej eleganckie wyglądem przypominające toczki z kokardą i kwiatowymi guziczkami, a nawet wyglądające jak diadem. Bardziej delikatne opaski wiankowe, z kokardką, kwiatkami, w stylu pin up girl czy boho. W asortymencie znajdą się również grubsze opaski na jesień i zimę i oraz te wykonane na szydełku. Można znaleźć modele zarówno dla dorosłych i jak i dzieci. Przyozdobione kokardą, broszką lub innym dekoracyjnym akcentem, które przyczynią się do unikatowego charakteru ozdoby. Wybór jest ogromny a każda wielbicielka takich ozdób znajdzie coś dla siebie. Należy pamiętać, że ich jakoś jest najwyższa a ręczne wykonanie daje gwarancję niepowtarzalności.

Artykuł sponsorowany.

 

Ostatnia aktualizacja wpisu: 4 czerwca, 2024

Piszę o wszystkim, co może zainteresować rodziców – od wychowywania dzieci, przez zdrowie i edukację, aż po codzienne triki, które ułatwiają życie.

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending