Connect with us

Lifestyle

Dwie genialne planszówki dla nastolatka – nie będzie chciał się od nich oderwać!

Opublikowano

-

tracks

Zbliżają się święta, a Ty nadal nie masz niektórych prezentów? Nie bardzo wiesz, jaki upominek wybrać dla nastolatka, aby był zadowolony i chętnie z niego korzystał? Postaw na klasykę, która zawsze się sprawdza: podaruj mu dobrą grę planszową. Dziś polecamy dwie, które z pewnością pozytywnie go zaskoczą. Sprawdź, którą z nich wybrać na prezent!

Dlaczego gra planszowa to świetny prezent dla nastolatka?

Gra planszowa jako prezent dla nastolatka to znakomity sposób, by połączyć zabawę z edukacją i rozwojem umiejętności społecznych. W dobie wszechobecnej technologii gry planszowe oferują alternatywę, która zachęca do spędzania czasu w gronie rodziny lub przyjaciół, z dala od ekranów. Dla nastolatków, którzy są w kluczowym momencie rozwoju emocjonalnego i społecznego, planszówki mogą być narzędziem do nauki współpracy, planowania strategicznego i podejmowania decyzji. Ponadto szeroki wybór gier na rynku pozwala dopasować prezent do indywidualnych zainteresowań i pasji młodej osoby. Gra planszowa to nie tylko rozrywka, ale także możliwość rozwijania kreatywności i umiejętności myślenia krytycznego, co jest nieocenione w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie.

Gra Tracks

Gra planszowa Tracks

Tracks – detektywistyczna gra dźwiękowa

To niezwykła gra dźwiękowa, jakiej dotąd nie znałeś! Tracks przeniesie Cię w świat detektywów: na rozwiązanie czekają sprawy, zamknięte w teczce akt, a specjalne karty monitoringu pokazują wszystko, co dzieje się w mieście: dzięki nim masz szansę zajrzeć w każdy zaułek na mapie. Zwracaj uwagę nawet na najmniejszy detal i dźwięk – to właśnie one mogą być decydujące w Twoim śledztwie. Tracks to gra kooperacyjna: nad sprawą pracujecie wspólnie, odsłuchując nagranie (wymagane jest pobranie darmowej aplikacji tracks). Odgłosy miasta przeniosą Was do Siren Bay i dzięki nim szybko wczujecie się w klimat miasta. Tracks zawiera 15 akt spraw, mapę miasta, 55 kart monitoringu, które pokazują wybrany fragment Siren Bay, ulotkę z opisem miasta, która pozwoli Wam wczuć się w grę oraz darmową aplikację, na której możecie odsłuchać nagrania przypisane do każdej sprawy. Nagranie można odsłuchiwać dowolną ilość razy, cofać i przewijać do wybranego momentu, a w razie trudności, skorzytać z podpowiedzi.

Gra Tracks

Gra planszowa Tracks

Zalety gry Tracks – dlaczego warto ją kupić?

 • Niespotykana gra dźwiękowa.
 • Sprawy są ciekawe i wciągające, o różnym stopniu trudności.
 • Rozgrywka jest kooperacyjna, bez rywalizacji.
 • Można w nią grac samemu, jak iw  kilka osób.
 • Świetna opcja na imprezę.
 • Gwarantuje świetną rozrywkę na długo.

Na ile ogarniasz – gra quizowa

Jeśli lubisz Milionerów i Jednego z 10, to z pewnością pokochasz tę grę! Na ile ogarniasz to gra w formie quizu, podczas której gracze mogą odpowiedzieć aż na 4000 pytań! Tu przyda się wiedza z każdej dziedziny, ponieważ pytania mogą być zaskakujące:

Czy do nawigacji morskiej niezbędna jest bielizna? W jakim filmie Ryan Gosling przygryza ostentacyjnie wykałaczkę? Gdzie w motocyklu znajduje się tylny hamulec? To tylko garstka zaskakujących i nieoczekiwanych pytań, jakie możesz usłyszeć podczas rozgrywki!

Gra planszowa Na ile ogarniasz

Gra planszowa Na ile ogarniasz

Praktyczne pudełko gry po rozłożeniu pełni funkcję planszy i skrywa 540 kart z pytaniami. Rozgrywka jest dynamiczna, zasady banalnie proste: ten aspekt z pewnością ogarnie nawet nowa osoba, która szybko może przyłączyć się do gry! Czy wiesz, że w tę grę zagrasz nawet w 16 osób? Dlatego doskonale nadaje się na imprezę czy spotkanie towarzyskie w większym gronie.

W tej grze quizowej gracze sami oceniają znajomość wylosowanego tematu i próbują odpowiedzieć na poszczególne pytania. Kategorię wyznacza pole, na którym jest gracz. Możesz trafić na kategorie: rozrywkową, szkolną, dorosłą lub losową. To gras wybiera poziom pytania z danej kategorii. Są one ponumerowane od 1 do 10. Jeżeli odpowiedź jest poprawna, gracz porusza się o ilość pól zgodną z ustalonym wcześniej poziomem wiedzy. Oczywiście wygrywa ten, kto pierwszy ukończy trasę!

Zalety gry Na ile ogarniasz – dlaczego warto ją kupić?

 • Ponad 4000 pytań!
 • Pudełko z magnesem. Wieczko po rozłożeniu pełni funkcję planszy.
 • Możliwość gry nawet w 16 osób.
 • Doskonała opcja na imprezę.
 • Poszerza wiedzę z wielu tematów.
 • Łatwe zasady sprawiają, że gra toczy się dynamicznie: nie będziesz się nudzić!
 • Gwarantuje świetną zabawę i salwy śmiechu!

Ostatnia aktualizacja wpisu: 14 grudnia, 2023

Piszę o wszystkim, co może zainteresować rodziców – od wychowywania dzieci, przez zdrowie i edukację, aż po codzienne triki, które ułatwiają życie.

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending