Connect with us

Lifestyle

Jak bezpiecznie przekłuć uszy? Systemem Blomdahl prosto ze Szwecji

Avatar photo

Opublikowano

-

blogowy jakbezpiecznieprzeklucuszysystememblomdahlprostozeszwecji

Dobrze wiecie, że moje zamiłowanie do biżuterii wkrada się co jakiś czas w tematach moich wpisów. Ostatnio postanowiłam, że z okazji nadchodzącego Nowego Roku sprezentuję sobie dodatkowe dziurki w uszach, a tym samym zyskam więcej możliwości stylizacji za pomocą kolczyków — tak też zrobiłam. Wcześniej dużo słyszałam o nowatorskim systemie zakładania kolczyków marki Blomdahl, który gwarantuje szybkie, bezbolesne i bezpieczne przekłuwanie uszu. Zdecydowałam, że specjalnie dla Was przetestuję wiarygodność tej metody i podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami, które znajdziecie w poniższym artykule.

Zacznijmy od początku — skąd pochodzi system Blomdahl?

Do metody zakładania kolczyków marki Blomdahl podeszłam skrupulatnie i zaczęłam od tego, by jak najwięcej przeczytać na ten temat. Okazuje się, że ten system pochodzi ze Szwecji i w krajach skandynawskich stosowany jest z powodzeniem aż w 90% salonów piercingu i salonach kosmetycznych. Te dane naprawdę robią dobre wrażenie, zwłaszcza że Blomdahl dosyć szybko zagościł w innych krajach europejskich — również w Polsce. Każdy salon ma możliwość kupna aparatu do zakładania kolczyków i produktów tej marki na oficjalnej stronie Blomdahl, a dodatkowo, może nabyć odpowiednie kursy, które wdrażają w szczegółową technikę systemu przekłuwania.

Z dostępnych danych dowiedziałam się, że jest to chętnie wybierana przez rodziców metoda, by założyć pierwsze kolczyki dla dzieci, ponieważ jest bardzo bezpieczna i przyjazna dla wrażliwej i delikatnej skóry.

Po zapoznaniu się ze szczegółami umówiłam się na wizytę w gabinecie i sprawdziłam na własnej skórze, jak wygląda przekłuwanie uszu tą metodą. Jestem mniej więcej 10 dni po zabiegu, więc myślę, że mogę już obiektywnie przedstawić Wam krok po kroku, jak przebiegła wizyta i w jaki sposób goją się nowe dziurki.

Blomdahl — dla dzieci tylko to, co najlepsze

Jak się okazuje system Blomdahl, opiera się na czterech podstawowych zasadach, które umożliwiają bezpieczne założenie biżuterii. Pierwsza z nich dotyczy wysokiej jakości materiałów, z jakich wykonane są kolczyki podczas przekłuwania. Pomimo iż ten warunek został postawiony dla dobra najmłodszych, stosowany jest dokładnie tak samo wobec osób dorosłych. Kolczyki dla niemowlaka i te dla dorosłego są zatem wykonane z tych samych bezpiecznych materiałów. Jakich? Ja akurat zdecydowałam się na biżuterię z medycznego tytanu w kolorze czarnym, ale dostępny jest także plastik medyczny, który jest tak samo neutralny dla skóry, jak tytan.

Te dwa materiały są w 100% wolne od alergizujących metali takich jak: nikiel, kobalt, pallad czy chrom. To właśnie one w głównej mierze powodują wypryski, świąd, pieczenie i obrzęk u osób cierpiących na alergię. Kolczyki Blomdahl są zatem hipoalergiczne, co jako osoba z wieloletnim uczuleniem na metale — potwierdzam. Po zabiegu nie doświadczyłam żadnych nieprzyjemnych symptomów na skórze.

Dwie dziurki za pomocą jednego kliknięcia aparatu

Założenie obu kolczyków jednocześnie jest dużym atutem zwłaszcza w kontekście dzieci. Dorosła osoba łatwiej radzi sobie ze stresem związanym z zabiegiem przekłuwania, ale myślę, że każdy będzie zadowolony, jeżeli nie będzie musiał nadstawiać każdego ucha osobno. Kolczyki dla dzieci zakładane w ten sposób zmniejszają stres, skracają zabieg i redukują lęk przed kolejnym kliknięciem aparatu.

Rzeczywiście moment przekłucia jest krótki, precyzyjny i bezbolesny. Zdziwiło mnie, że założenie kolczyków wykonywała tylko jedna osoba (bez asysty) i jest to dla mnie duży plus. Im mniej szumu wokół głowy — tym lepiej.

Dzięki temu sprytnemu rozwiązaniu efektowne ozdoby uszu można od razu ujrzeć w lusterku i cieszy to nie tylko dzieci — mnie również ucieszyło 🙂

Zasada bliskiego kontaktu, czyli bezpieczeństwo przede wszystkim

Parę zabiegów przekłuwania uszu już za mną i moje doświadczenia z nimi związane, nie zawsze były przyjemne. Dwa razy zdarzyło mi się zmagać z powikłaniami po przekłuciu takimi jak: ropienie, stan zapalny i sączenie z nowych dziurek. Takie sytuacje nie są niczym przyjemnym. Liczyłam więc, że system Blomdahl stosując się do zasady bliskiego kontaktu, nie zawiedzie mnie i nie będzie przyczyną komplikacji po przekłuciu uszu. Nie zawiodłam się. Nowe dziurki pięknie się goją, nie pieką i nie krwawią, a kolczyki efektownie się prezentują.

Zasada bliskiego kontaktu polega na tym, że konstrukcja aparatu do zakładania kolczyków uniemożliwia zetknięcie się kolczyka z dłonią lub płatkiem ucha przed zabiegiem. Dodatkowo zarówno kolczyki dla dzieci, jak i kasetka są sterylne i bezpieczne.

Dzięki tak wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa nie ma możliwości, by doszło do zakażenia drobnoustrojami (wirus HIV, wirus żółtaczki), co jest absolutnie kluczowe.

System Blomdahl — odpowiedni gwint i zatyczka

Nie miałam pojęcia, że obkurczanie dziurek w uszach po przebiciu trwa nawet do roku. Dowiedziałam się o tym dopiero podczas przekłuwania systemem Blomdahl dzięki pani, która wykonywała ten zabieg na mnie. Tłumaczyła mi, że gwinty w kolczykach marki Blomdahl są odpowiednio grubsze, by za rok nie zmagać się ze zbyt małą średnicą otworów w uszach. To naprawdę ma sens!

Przy okazji wyjaśniła, że na gwinty zakładane są specjalne zatyczki, które zatrzymują się na opatentowanych ogranicznikach, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza i „wietrzenie ran”. Muszę przyznać, że rzeczywiście widzę różnicę w tempie gojenia dziurek. Jest o wiele sprawniejsze niż podczas poprzednich zabiegów.

Ja już cieszę się swoimi nowymi kolczykami i w niedalekiej przyszłości planuję następny piercing, ale tylko z wykorzystaniem systemu Blomdahl, który daje mi poczucie bezpieczeństwa i komfort gojenia. Wam również go polecam.

Ostatnia aktualizacja wpisu: 15 grudnia, 2022

Kliknij, aby zobaczyć komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trending